• Свеж
Himalay Cone Cone Cone, висока - мека мирна терапевтска светлина - уникатно рачно изработен дизајн на кристал конус на мермерна база - Тибетски испарени карпести ламби - табел?

Himalay Cone Cone Cone, висока - мека мирна терапевтска светлина - уникатно рачно изработен дизајн на кристал

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Бакнете ја суштината на вашиот дом за дома со допир на природна убавина која е комплетна со терапевтски придобивки и вродена вредност за новини. Светилката со солена јајце, 10-фунти Хималајска природна кристална сол ламба сместена на чиста база на оникс, е рачно врежан пример за прекрасна еколошка уметност што се дуплира како функционална ламба. Засилена во целина од најдобрите кристали на далечни земји, ова Хималајската солена ламба може да се пофали со беспрекорна форма на јајце; Оној што произлегува прекрасен килибарски сјај што ја загрева и осветлува целата просторија. И, како корисна храна што ги инспирира благодатните контури на оваа ламба со сол, таа е комплетна со цела огромен број терапевтски придобивки. Оваа јонска солена ламба го чисти воздухот со апсорбирање на молекулите на водата и ослободува јони што се борат со зрачењето, како и се борат со микроби и воздушни алергени. И, слично како класично дизајнираната ламба со сол на оган или LED-ламба за слики, оваа зрачна електрична сфера ги смирува сетилата додека се утешува со својот шепот-мек сјај. Оваа ламба, испуштена од зрачни коцки сол и испарена сол, се рангира на супериорна над многу типични ламби за продажба. Овие ламби се комплетни со голема основа за ламби, исфрлена од оникс и сијалица, и може да се постави лесно на цврсти подови. Сигурно ќе заработите многу пофалби од семејството и пријателите кои ќе бидат над импресионирани од оваа квалитетна ламинација. Доаѓа со сијалица од 15 вати, но може да смести до 75 вати. Гуевите сигурно ќе ја фалат убавината и новитетот на оваа најистаклива ламба, која мери импресивна висока 9 ", и без сомнение ќе ве замотаат „За да добиете по една за секоја просторија од куќата! Кликнете на„ Додаток на количка “сега за да започнете да уживате во придобивките од оваа оригинална ламба со сол-карпа! Оригинална и супериорна ламба за сол коцка : Осветлете го секој простор за живеење, создавајќи прекрасна аура Со оваа ламба за солена коцка, прекрасна работа на оникс и кристална сол; нежниот, но интензивен сјај на ламбата и уметничкото занаетчиство се надвор од споредување. Рачно изработени ламби со сол на Хималај : Од најбогатите региони на Хималаите, солните кристали кои се наоѓаат во овие ламби со сол карпи се формираат во уметнички дела со природни терапевтски придобивки од воздухот, идеални за оние со синус или алергија. цврста, квалитетна кристална ламба, која е сигурно да позајмува класа на која било просторија од домот; Оваа ламба е врежана во карактеристична форма на конус и исто така се квалификува како парче за разговор. Примачувачки топол сјај : Оваа солена светлина е во убава килибарна боја и прави богат додаток на кој било вид простор; Светилката фрла топол сјај што е доволно светло за да осветли просторија, но доволно нежно, така што не е огромна, создава совршен амбиент преку кристали богати со минерали, исфрлени од длабоко во Хималаите. Секое парче е уникатно : ламбата со сол во форма на конус доаѓа во две димензии со мерење 7 "и 9" и доаѓа со сијалица од 15 вати (но може да смести до сијалицата од 75 вати за да ги загрее топките со сол); Поради природата на солните карпи на Хималаите, секоја ламба ќе има своја уникатна форма; Прави одлична идеја за подароци.

Детални спецификации

Додатоци на производи