• Свеж
Уметнички ткајачи геатио бело модерен 5'3 7'3 килим во областа

Уметнички ткајачи геатио бело модерен 5'3 7'3 килим во областа

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата Геатио, без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен во Турција и има кадифен куп. Само чисто место. 100% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Кадифен шраф куп. Висина на купот : 2.05 ”. Безбедно на отворено : Не. Канистер вакууми без барови за тепачки се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими. Ако мора да користите исправен вакуум, користете ја рачната приврзаност секогаш кога е можно. Метли и рачни чистачи се исто така нежен и ефикасен начин за чистење килими. Само чисто или професионално чисто само . Препорачани простории : дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, ходник, фоаје, игротека, детска соба. Препорачана е подлога за килими.

Детални спецификации

Додатоци на производи