• Свеж
Уметнички ткајачи Горгиани област килим

Уметнички ткајачи Горгиани област килим

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Нашите рачни килими ќе овозможат чувство на беспрекорно безвременски и класичен шарм да го престигнат секој простор. Стручно направени во Индија, овие килими се главен пример за неверојатна изработка и чиста елеганција. Тие се рачни со 60 % памук, 40 проценти вискоза. Уметноста на килимот на јазолот Горгиани : рачно врзан килим. Стил : Геометриски. 60 проценти памук, 40 проценти вискоза.

Детални спецификации

Додатоци на производи