• Свеж
Уметнички ткајачи Вилњанди област килим

Уметнички ткајачи Вилњанди област килим

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Мешање и традиција и исклучителна конструкција, изгледот што ги создаваат овие килими сигурно ќе се зашеметуваат во секој украсен дом. Тие се рачно ткаени со 100 проценти полиестер. Стручно направени во Индија, овие килими се главен пример за неверојатна изработка и чиста елеганција. Уметноста на јазолот Вилjанди област килим : рачно плетенка боја врзан килим. Стил : Шаг и Флокати. 100 проценти полиестер.

Детални спецификации

Додатоци на производи