• Свеж
Sebile® Pivot жаба

Sebile® Pivot жаба

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Pivot Frog на Sebile, достапна во големина 2 1/2 "и 8 опции во боја, додава многу потребна иновација во категоријата Hollow Frog. Користејќи го системот за гравитација на кука, сингл со широко распространетост, му овозможува на куката слободно да ротира Позиција. Ова овозможува помалку прицврстувачи и ги зголемува стапките на прицврстување и слетување. Два системи на кука е тешко да се закачи бас, но стожерната жаба ја фокусира целата сила што ја нанесува риболов на една точка на кука! Рибајте го на отворена вода и во Наклонот, работејќи ја мамката помеѓу влошките додека паузира наизменично. Системот за гравитација на Себиле користи кука за пивоти што го оптимизира риболов со жаба и ги зголемува стапките на прицврстување. Мекото тело дизајнирано да пропадне за максимална навлегување на кука. -Гап пондерирана црна кука за никел. Позицијата на куката ја Keels жабата што ја прави повеќе контролирана за време на повлекувањето. Разновидниот дизајн може да се користи во наклон и исто така во отворена вода.

Детални спецификации

Додатоци на производи