• Свеж
Крал руно кадифен кревет ќебе, тешки топло микирање за зима 85 x95

Крал руно кадифен кревет ќебе, тешки топло микирање за зима 85 x95

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Зошто да изберете тешко топло ќебе, NC плишано топло ќебе е направено од 100% висок премија микрофибер полиестер (кристална кадифена ткаенина), свиленкарен мек допир. Тоа е ќебе за кревети Рашел за да се загрее што може да го искористи студот на пролетното утро или да го загрее вашето тело во ладна зимска ноќ. Карактеристики на кристална кадифена ткаенина?. 1 Ultra soft crystal velvet fabrics have smooth and fuzzy texture, like the fur of a mink, with excellent heat preservation. 2 It has metallic luster,no pilling no fading no smell,wrinkle resistant. 3 Bright color,comfortable,beautiful, Дишење, многу топло, но нема да биде премногу жешко . NC Fleece Bed Products Specifation : . Материјал : 100% полиестер. Дизајн : 2 реверзибилни. Површинска врежана печатена и цврста боја назад. Тежина и големина на кралот : 85 x 95 инчи и 8,5 фунти. Големина на тежина и кралица : 79 x 91 инчи и 7,5 фунти. Вклучен пакет : 1 x плишано ќебе за корејски стил. Лесна грижа - Машината што се мие на нежен/нежен циклус. Тргнете се суво на тивок оган. Избегнувајте директна топлина. Без белило, брчки и отпорни на смалување, без пролевање, избледување, светло во боја останува иста како и ново по миењето. Kindубезно белешка - ова е ќебе во корејски стил. Сите големини се дизајнирани според стандардната големина на Азија, што е помало од стандардната големина на САД. Ако сакате да уживате во преголеми ќебиња во стил, ве молиме проверете ги нашите димензии внимателно или изберете поголема големина од вистинската големина на креветот. Ви благодарам . NC плишано руно ќебе што доаѓа со вакуумски пакет, ќебето можеби има брчки при отворање на торбата, можете да ги следите 3 -те начини подолу за да го отстраните брчки : . 1 Брчката ќе се отстрани со нормална употреба неколку дена. 2 Tumble Dright директно 20 минути помеѓу 110-120 ° F (едноставен начин). 3 машини за миење во исто време, ќебето вкоренет дизајн, додадете дополнителна текстура во вашиот декор. Крал со ќебе со големина 85 "x 95" и 8,5 фунти; Големина на кралицата на ќебе 79 "x 91" и тежина од 7,5 фунти. Лесна грижа - Машината што се мие на нежен/нежен циклус. Тргнете се суво на тивок оган. Избегнувајте директна топлина. Без белило, брчки и отпорни на смалување, без пролевање, избледување, светло во боја останува иста како и ново по миењето. Kindубезно белешка - ова е ќебе во корејски стил. Сите големини се дизајнирани според стандардната големина на Азија, што е помало од стандардната големина на САД. Ако сакате да уживате во преголем стил на ќебиња, проверете ги нашите димензии внимателно или изберете поголема големина од вистинската големина на креветот. Ви благодарам.

Детални спецификации

Додатоци на производи