• Свеж
Modway LC кожа тросед со челична рамка, повеќе бои

Modway LC кожа тросед со челична рамка, повеќе бои

DEN 7999.84

Од стока
Во магацинот

Charles Charles Petite Leather Sofaurban Life отсекогаш е необичен за дизајнерите. Додека опкружува торентот на надворешните стимули, дизајнерот е дадена со задача да воведе смиреност на местото на настанот. Од надвор од зголемениот бран на напредок, најталентираниот може да модирам на сила на спокојство. Можеби највисокиот аспект на серијата Чарлс е како го наслика идниот свет на напредокот. Доаѓа технолошката ера, како екстернализираната тубуларна челична рамка, беше наменета за поддршка и помош на човечки потфат. Додека естетскиот рационализам на поставените кожни седишта претскажал период што би се обидел да го смисли овој раст. Резултатот е иконска софа серија која стана првата што разви нов план за современо живеење. Ако претходните генерации беа заинтересирани да ја напуштат селата за градовите, денес е многу спротивно. Доколку се даде избор, помладите генерации повеќе би живееле слободно додека цврсто седеле во врежаното срце на урбанизмот. Серијата Чарлс е најпосакуваниот избор за приемни места, дневни соби, хотели, одморалишта, ресторани и други простори за дневна соба . сетот вклучува : . Еден - Ле Корбизиер LC2 софа. Оригинални кожни седишта Surfacesse Tey Steel Framemulti-густина пена перничиња- Висина на седиштето : 17 "H- Боја на производот : Бело- целокупните димензии на производот : 71 " L x 26,5 "W x 28 " H- Материјали за производи : Рамки за не'рѓосувачки челик, рамка за не'рѓосувачки челик, рамка за не'рѓосувачки челик, рамка за не'рѓосувачки челик, рамка за не'рѓосувачки челик, рамка за не'рѓосувачки челик, рамка за не'рѓосувачки челичен Перница од пена, кожено седиште на седиштето LC2 кожен тросед, повеќе бои : оригинални површини за седење од кожа. Рамка од не'рѓосувачки челик. Перница со повеќе густина од пена. Димензии : 71 "w x 26,5" d x 28 "ч. 1-годишна гаранција на производителот против сите дефекти.

Детални спецификации

Додатоци на производи