• Свеж
Свежа полска колбас на Клемент, Оз

Свежа полска колбас на Клемент, Оз

DEN 95.68

Од стока
Во магацинот

Рачно изработени во мали серии од стари семејни рецепти од страна на мастер производители на колбаси, колбаси од Климент прават секој момент кога ќе вкуси. За нас, скара е повеќе од само начин да се готви храна со одличен вкус. Тоа е центар за собирање пријатели и семејство и средство за претворање на оброк во меморија. Во Климент, ние вложивме исто толку рачно изработена грижа да ги направиме нашите свежи колбаси, како што ги планирате тие моменти и да ги направиме последни. Нашиот полски рецепт за колбаси е оној што го започна сето тоа. Природна обвивка, идеална мешавина на автентични зачини (како што се коријандер, мелено сенф и прав од лук), ја создава квинтесенцијалната полска колбас што ја знаете и ја сакате. Направено со 100% премија свинско месо. Без глутен. Без msg. 3 свежи полски врски за колбаси. 12 грама протеини по порција.

Детални спецификации

Додатоци на производи