• Свеж
Трговска марка уметност лево стоење платно уметност од Никол Дитц, 24х24

Трговска марка уметност лево стоење платно уметност од Никол Дитц, 24х24

DEN 1530.08

Од стока
Во магацинот

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три голи дрвја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Детални спецификации

Додатоци на производи