• Свеж
Дизајн оригинали слики на глина

Дизајн оригинали слики на глина

DEN 207.20

Од стока
Во магацинот

Оваа книга е одлична почетна книга за оние што сакаат да направат уникатни глинени парчиња. Со инструкции од експертите, оваа книга „Дизајн Оригиналс“ ќе ви помогне на вашиот креативен начин со изработка со глина. Содржи : Упатства за кутии, иглички, ѓердани, нараквици и други прекрасни уметнички дела кои изгледаат како антички артефакти, исклучителни етики или нежни акварели Триесет различни проекти комплетни со лесни упатства и целосни фотографии во боја ги исполнуваат страниците на страници : Нан Рош Гвен Гибсон, Dayle Doroshow и Barbara Mc Guiresoft Cover : 35 страници Содржи : Упатства за кутии, иглички, ѓердани, нараквици и други прекрасни уметнички дела кои изгледаат како антички артефакти, исклучителни етики или деликатни акварели. Над триесет различни проекти комплетни со лесни за следење и целосни фотографии во боја ги пополнуваат страниците. Автори : Нан Рош Гвен Гибсон, Дејл Дорохоу и Барбара Мекгваер.

Детални спецификации

Додатоци на производи