• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Пролетта ја пробива уметноста на платното од Кортни Прахл

Трговска марка ликовна уметност „Пролетта ја пробива уметноста на платното од Кортни Прахл

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Кортни Прахлсубјект : City Scapestyle : Glam Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има низа колагирани розови цвеќиња. Истакнати бои : Бела, зелена, розова, сина, сива, сива Кортни Прахл студирала уметност и на универзитетот Меримонт и на Универзитетот Кларион во Пенсилванија. Нејзиниот фокус беше првенствено на 3Д -уметноста што подоцна се претвори во нејзината работа во колаж со мешани медиуми. Бојата игра голема улога во нејзината работа, а таа секогаш вклучува гроздобер хартија, сакајќи ја мешањето на старите и новите материјали. Верувајќи дека уметноста треба да биде остварлива за сите, таа ги учи уметноста на децата во локалното засолниште и придонесува за уметност во локалните добротворни цели. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кортни Прахл студирал уметност и на Универзитетот Меримонт и Универзитетот Кларион во Пенсилванија. Нејзиниот фокус беше првенствено на 3Д -уметноста што подоцна се претвори во нејзината работа во колаж со мешани медиуми. Бојата игра голема улога во нејзината работа, а таа секогаш вклучува гроздобер хартија, сакајќи ја мешањето на старите и новите материјали. Верувајќи дека уметноста треба да биде остварлива за сите, таа ги учи уметноста на децата во локалното засолниште и придонесува за уметност во локалните добротворни цели. - Ред колагирани розови цвеќиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи