• Свеж
Simpli Press 34-унца нерѓосувачки челик и стакло француски производител на кафе, црна боја

Simpli Press 34-унца нерѓосувачки челик и стакло француски производител на кафе, црна боја

DEN 559.68

Од стока
Во магацинот

Simpli Press е одговорот на сонот на секој overубител на кафе - француски печат без хаос! Приказната за Симпли Прес започна со двајца ентузијасти на кафе во мисија да создадат неволја, кафе-квалитетен производител на кафе во нивниот дом. Наменето да донесе повеќе вкусови во вашето кафе за помалку време, додека чистењето е ветре, Simpli Press има патентиран ултрафински двојни филтри за не'рѓосувачки челик и систем за корпи за кафе, кој обезбедува без мелење, вкусно кафе, со брзо и лесно отстранување на теренот. Напишани со претходно измерени упатства за подготовка на подготовка за таа совршена чаша секој пат, Симпли Прес е иновација во правењето кафе. Подигнете го вашето искуство со кафе со Simpli Press и уживајте во совршената шолја кафе без никакви хаос или кавга! Чај -бај Грит - мазно, вкусно кафе! Филтерот за печатот со двојно не'рѓосувачки челик на францускиот печат ги задржува честичките надвор. Користете различни големини на мелење за да го прилагодите вашето кафе (и да, тоа продавница што го купи и пред-земјата кафе за капе) исто така). Лесно расчистување - француски печат без хаос! За разлика од конвенционалните француски преси за кафе, нашата корпа за кафе ги содржи основите и се повлекува со филтерот за чистење без проблеми. Филтерот лесно се распаѓа за брзо плакнење и лесно чистење . лесно и конзистентно кафе-квалитетен кафе-Овој француски производител на кафе со печат доаѓа со претходно измерена стаклена карафе и корпа за кафе. Вкусно кафе-квалитетен кафе секој пат! . Заштеда на време-прекрасно, богато, кремасто, полно тело за 3 минути со употреба на мелење на кафе со средно фино. Додадете го брзото расчистување и ќе го искористите денот за само неколку минути!. Еко -пријателски - Овој француски производител на кафе со печат го зачувува пијалакот, светот и вас! Без еднократна употреба. Направено е од не'рѓосувачки челик, силиконски и стакло . Контра -достојна занаетчиство - секојдневните предмети треба да бидат привлечни и практични. Овој производител на кафе за кафе ќе ве направи задоволен што го имате на вашиот шалтер . Чајот Добредојдовте - Двоен филтерот е совршен за лесни лисја од лабава чај и е лесен за чистење при префрлување на пијалаци. Производителот на кафе со причина - 10% од нето -профитот се враќа на зајакнување на жени и деца во кафе и стебло.

Детални спецификации

Додатоци на производи