• Свеж
Ctенски КТ Миабела. Перидот, бел топаз и дијамант акцент 14kt бело злато коктел ореол прстен

Ctенски КТ Миабела. Перидот, бел топаз и дијамант акцент 14kt бело злато коктел ореол прстен

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Овој миабела перидот, бел топаз, дијамантски акцент гроздобер хало прстен е интересен прстен кој комбинира бело злато, дијаманти и зачудувачки перидот. Изработено во бело злато, овој фенси прстен има овален, сет-сет на перидот-камења (8х6мм) во центарот залепен со четиринаесет тркалезни, бели камења со бели топаз, поставени од бели топаз (2x2mm). Во украсувањето на витката лента се десет кружни, дијаманти поставени со отворено (G-H-I, I1-I2). Зафатен на брилијантен сјај, оваа комбинација е елегантна и луксузна, но сепак останува прифатлива инвестиција. Одлична идеја за подароци за обожаватели на природни скапоцени камења и гроздобер дизајни. Изработено во 14 KT бело злато. 2 CT T.G.W. Перидот, бел топаз. ПЕРИДОТ КУТ : овален. Белиот Топаз се сече : круг. 0,05ct T.W. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I1-I2. Простори и песни поставени камења. Гроздобер ореол прстен. Ширина на опсегот : 1,9мм. Август Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи