• Свеж
Хенгст E1058L филтер за воздух

Хенгст E1058L филтер за воздух

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Хенгст Ер Филтерот изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство. Ние произведуваме филтер за воздух за буквално секој автомобил на патот денес. Филтерот за воздух на Хенгст се достапни за употреба на патишта и надвор од патот и се дизајнирани за сите временски услови. Hengst E1058 L филтер за воздух. Елементите на филтерот Hengst се користат за филтрација на разни хидраулични течности, лубриканти и други индустриски течности и гасови, во зависност од серијата. Во принцип, елементите на филтерот Hengst се состојат од комбинација на медиуми слични на starвезда, плетени филтри (3) наречен филтер-елемент, пакет . {должина] = 2.17 in. [Ширина] = 10,87 in. [Висина] = 9,96 in.

Детални спецификации

Додатоци на производи