• Свеж
Замена на Fender компатибилен со 1996- GMC Savana Chevrolet Express Front, лев возач

Замена на Fender компатибилен со 1996- GMC Savana Chevrolet Express Front, лев возач

DEN 395.84

Од стока
Во магацинот

PRODUCT SPECIFICS Recommended Use : OE Replacement Quantity Sold : Sold individually Material : Steel Color/Finish : Primed Replaces OE Number : 12549269 Replaces Partslink Number : GM1240258 Interchange Part Number : 12549269, GM1240258 Warranty : 1-year Replacement unlimited-mileage warranty FENDERFenders come pre-primed and offer easy installation with Совршено вклопување-сите по цена што е далеку помалку од оригиналната опрема. Феации и придобивки : Лесно се инсталира како директна замена за вашиот оригинален фендер. Изработено до фабрички спецификации за инсталација без проблеми, загарантирано. Лесно за подготвување и Paint Premium, Пред-подготвена завршница подготвена за процеси на пескарење и рафинирање. Веќе да го вратите вашето возило во нова состојба. Перформанси.Леан Процес на производство ги задржува трошоците и квалитетни високи. Една година Неограничена гаранција за километража-Фендеркоми со едногодишна неограничена гаранција за километража за мир на умот. Express 1500 (подмодел : база, LS) 96-2002 Express 2500 (подмодел : база, LS) 96-2002 Express 3500 (подмодел : база, LS) GMC96-2002 Savana 1500 Base96-2000 Savana 1500 SLE2001-2002 Savana 1500 SLT96- 2002 Savana 2500 Base96-2000 Savana 2500 SLE2001-2002 SAVANA 2500 SLT96-2002 SAVANA 3500 BASE96-2000 SAVANA 3500 SLE2001-2002 SAVANA 3500 SLT го заменува OE Бројот : 12549269. Заменува број на делови : GM1240258. Број на размена на дел : 12549269, GM1240258.

Детални спецификации

Додатоци на производи