• Свеж
Подобри домови и градини мулти-бои контејнер направи лесен хризантема, живи растенија полно сонце

Подобри домови и градини мулти-бои контејнер направи лесен хризантема, живи растенија полно сонце

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Мајките се класичен фаворит за паѓање што носат моментална боја во вашиот дом. Хризантемите имаат големи, весели цвеќиња кои доаѓаат во најразлични бои како што се жолто, портокалово, бело, црвено, мулти-бои и розова. Оваа розова мајка се одгледува во црно -одгледувач со големина на пит и е подготвена за вашата градина! Упатства за садење и нега : Мајките изгледаат убаво како цветни граници или во контејнери околу тремот, внатрешен двор или во близина на влезната врата. Ако пресадувате во поголем тенџере, користете квалитетна почва. Кога садите во градината, ископајте дупка, поставете го растението и пополнете ја дупката со почва. Чувајте добро наводнете сè додека не се воспостави фабриката. Вода добро кога е суво и често проверувајте за време на топло, суво време. Оплодете редовно. Подобри домови и градини со 10-инчен контејнер со три бои направени лесни мама, полно сонце, живи растенија хризантеми се класичен фаворит. Мулти-боја. Одгледувано во црно одгледувач тенџере. Додадете моментална боја во градините и контејнерите. Растенија со годишни годишни и повеќегодишни. Разновидност на бои за избор. Водата доследно сè додека не се воспостави растението. Откако ќе се воспостави, вода по потреба. Засади во добро исцедена област и оплоди месечно. Заштитете од мраз. Отстранете ги старите цвеќиња за да промовирате нов раст. Харди до 32 ° F. Оваа ставка може да се најде само во продавница. Предметот и бојата може да варираат по продавница. Посетете го вашиот градинарски центар за достапност.

Детални спецификации

Додатоци на производи