• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Перчесен змеј“ платно уметност од Даниел Ескриџ

Трговска марка ликовна уметност „Перчесен змеј“ платно уметност од Даниел Ескриџ

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Даниел Ескридгесјубјект : Fantasy Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-обвиткано платно Арт. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Даниел Ескриџ „Перчесен змеј“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи