• Свеж
Арден селекции Оаза Оаза на отворено chaise салон перница 26, мијалник кафеава

Арден селекции Оаза Оаза на отворено chaise салон перница 26, мијалник кафеава

DEN 3039.84

Од стока
Во магацинот

Arder селекциите (R) Oasis е исклучителна комбинација на нашиот врв на линијата Evertru (R) акрилна ткаенина спарена со нашата највисока квалитетна поли-завиткана пена за полнење за да се создаде ултра-премиум на отворено перница. 100% акрилна ткаенина од платно (R) платно е цврсто ткаена, обезбедувајќи цврста, но мала тежина и неверојатно мека перница. Продолжената UV заштита на акрилот значи дека вашата ткаенина ќе продолжи да изгледа посветла подолго, бидејќи уживате во вашите часови на отворено и доаѓа со 5-годишна гаранција со ограничена ткаенина. Заштитата на дамката и водата од нашиот комерцијален третман на Everbloc обезбедува оптимална употреба на отворено. Лесно забележете чисто со сапун и вода, или мешавина од белило и вода за груби дамки. Оазиските поли-завиткани перничиња од пена се луксузен медли од пена, завиткани во мек полиестерско капење за да се создаде трајно, долготрајно, цврсто перниче на отворено со меко до допир. Сите наши перничиња од оаза имаат класичен финиш на двојните заварувања и ленти од велкро за да ја одржат вашата перница за внатрешен двор. И покрај тоа што нашиот Evertru (R) нуди најдобра вода во вода и УВ отпор, сепак препорачуваме да ги внесете или покриете вашите перничиња кога не ги користите за да ги одржувате со години да изгледаат и да се чувствуваат одлично. 100% полиуретанска пена завиткана во 100% полиестерска лилјак за крајна удобност. 5+ години отпорност на УВ и блед, вода и дамки отвратија . Димензии на перница : долга 80 инчи долга x 26 инчи широк x 3. 5 инчи дебела . 2 комплети ленти од велкро. 5-годишна ограничена гаранција за ткаенини и 1-годишна ограничена гаранција за производство на дефекти. Дизајнирано во Мичиген.

Детални спецификации

Додатоци на производи