• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „крајбрежна убавина I“ платно уметност од ревизија на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „крајбрежна убавина I“ платно уметност од ревизија на Лиза

DEN 2933.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Lisa Audits Ubject : Сè уште начин на живот : Модерни рустични производи Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има школка на беж позадина со злато и сини марки. Лиза ревизија е канадски уметник роден и израснат во Марблтон, Квебек. Лиза сакаше да се повлече колку што може да се сети. Со придружно семејство зад неа, Лиза ја негуваше својата страст кон уметноста, цртање и создавање нови и иновативни дизајни на рана возраст. Таа продолжи да студира графички уметности на колеџ и по дипломирањето, започна да дизајнира за неколку добро познати компании кои произведуваат позадина. Потоа ги прошири своите дизајни во канцелариски материјал, ткаенини и додатоци за бања. Лиза во последните дванаесет години работеше од својот дом во Марблтон. Таа го цени семејниот живот и квалитетно време поминато со нејзиниот сопруг и двете деца. Таа често тврди дека некои од нејзините најдобри дизајни доаѓаат од инспирацијата што ја даваат нејзината ќерка и син. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Ревизија на Лиза „крајбрежна убавина I“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи