• Свеж
Августин Кромвел Геометриски тркач килим, слонова коска, 2 '9'

Августин Кромвел Геометриски тркач килим, слонова коска, 2 '9'

DEN 551.68

Од стока
Во магацинот

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро.Аугустински колекција на килими со модерна област на колекцијата Августин и тоа е слика на стилот на Бохо-мод. Номадските обрасци се прикажани во меки тонски нијанси, при што традиционалните текстури на рамни ткаенини го потенцираат боемскиот шарм на овие килими со паметни декор. Разновидна и тотално денес, Августин е моќна со употреба на мешавина од памук и меки синтетички предива; Идеален избор за кој било крајбрежен или елегантен случај. Аугустинските килими се совршен додаток на вашиот дом за стилска, дизајнерска надградба. Боја : Брегот на Слоновата Коска. Големина : 2 'x 9' тркач. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,43 во . 92% рециклиран памук, 8% полиестер. Поддршка од памук, рампа за килими (продадено одделно) препорачана за да се спречи менување и лизгање. Внатрешна употреба. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме. Пакувањето и превозот на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Дозволете изобилство ти. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Детални спецификации

Додатоци на производи