• Свеж
Case Galaxy S Case, Ghostek Exec серија за Samsung Galaxy S тенок оклоп хибриден удар на браник

Case Galaxy S Case, Ghostek Exec серија за Samsung Galaxy S тенок оклоп хибриден удар на браник

DEN 639.68

Од стока
Во магацинот

Јас сум испратен во соло тајна мисија, одејќи прикриена за да се инфилтрирам во банда од криминалци од бела јака. Тие не знаат дека моето реално е Даш Хадсон и никогаш нема да го сторат тоа! Овие мажи, и една жена, имаат умен модус операнди-тие имаат легитимна канцеларија каде ги покануваат несомнените луѓе да ги стават своите пари во лажна инвестиција. Сега криминалот со бела јака ретко вклучува насилство, но овие момци имаат неколку кокошки кои „се грижат“ за луѓето кои почнуваат да ги гледаат преку операцијата и сакаа да излезат заедно со своите пари. После средбата со „директорите“ неколку пати, се согласувам да инвестирам 150.000 американски долари, за кои тие ми велат дека ќе тројно за 6 месеци. Сега треба да влезам во канцеларијата и да добијам доказ за нивната лажна работа од нивните компјутери. Од деловни имиња, оф -шор банкарски сметки и имиња на жртви, сè што треба да направам е да ги префрлам датотеките на мојот паметен телефон. Полесно рече отколку што е направено со неколку чувари во зградата. Сè што имам е мојот Galaxy S8 да ги ставам датотеките. Јас влегувам во зградата - досега, толку добро. Никој не ме видел. Јас тивко се лизгам во канцеларијата на извршниот директор и го вклучувам компјутерот. Без предупредување, ме гледа еден од чуварите на неговите кругови. Стравувајќи се дека секоја бучава ќе ги привлече другите, брзо го нокаутирав со тешка маска што го украсува wallидот. Назад на компјутерот, започнувам да ги пренесувам датотеките, но како што би имал среќа, уште двајца чувари. Јас го оставам мојот Galaxy S8, заштитен со случајот Exec Ghostek Samsung Galaxy S8 и се справувам со двајцата мажи. Едниот од нив му наредува на другиот чувар да го добие мојот телефон и да го уништи додека се грижи за мене. Се скараме и тој ме фрла надолу на подот. Во меѓувреме, другиот чувар го исклучува мојот телефон од компјутерот - сè што можам да направам е да се молам дека трансферот е завршен. Тој го спушта на подот и се сопнува колку што може на него. Брзо го разоружував чуварот и го тропам со задникот на неговиот Глок. Кога го правам ова, другиот се расправа за неговото оружје, но јас шутирам и тој се спушта. Јас скоро трчав на мојот телефон и очекувам да го видам целосно скршен. Но не! Тоа е недопрено. Случајот Exec Galaxy S8 Ghostek се увери дека нема влијание, без оглед колку е присилно, му штети на телефонот. Проверувам за да видам дали имам сè што дојдов. Да, сето тоа е таму. Ослободено, го правам излез од зградата. Мисија успешна . дизајнирана од Ghostek во џебниот паричник во Newујорк 3 (за вашите кредитни картички, лична карта и готовина). Компатибилен допрете го ID. Вклучува заштитник на екранот докажан од експлозија. Лесен пристап до сите копчиња, контроли, камера, звучник и микрофон. Пет бои за избор од + овој случај доаѓа со гаранција за ограничена размена на Ghostek Lifetime. Вашиот случај е опфатен, без оглед каде го земате животот и вашиот живот.

Детални спецификации

Додатоци на производи