• Свеж
Капакот Nutrichef за тепсија од кварта - видете ги калено стаклени капаци, работи со модел:

Капакот Nutrichef за тепсија од кварта - видете ги калено стаклени капаци, работи со модел:

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

- Погледнете ги капаците на калено стакло - заштитени со раб од не'рѓосувачки челик - безбедно рерна - тврда и издржлива - одговара на 9,4 '' -инчи тенџере - безбедно машина за миење садови - код за чистење на дамки - Копче за преклопување за лесен и гнездо простор Складирање Што има во кутијата : - Технички спецификации на капакот на тепсија : - Максимална температура : 350 ° Фаренхајт (177 ° Целзиусови) - градежен материјал : калено стакло - Големина на капакот на тенџере (L X W X H) : 9.84 '' x 9.84 '' x x x x 1,85 '' -инчи Surticef Pot Size Size : Со вкупна димензија од 6,69 '' x 6,69 '' x 2.52 '', овој капак за тенџере со тенџере е најмногу се препорачува да се користи со тенџере со тенџере со кварта од 1,5 кварта. Може да одговара и на други садови 9,4 ”. Безбеден капак на рерната : Овој капак за 5 квартални тепсија е исто така безбедна рерна, овозможувајќи ви да готвите најразлична храна за готвење во рерна која користи обложен облик на капакот. Изградено да трае : Направено со калено стакло и раб од нерѓосувачки челик, нудејќи цврста и издржлива градба и докажување на својата долговечност на долг рок. Исто така, има и копче за преклопување за лесно и складирање на вселената на гнездо. Максимална отпорност на топлина : Овој капак има максимална отпорност на топлина од 350 степени Фаренхајт или 177 степени Целзиусови. Безбедна машина за миење садови : Овој капак е безбеден за машина за миење садови. Исто така, тоа е отпорен на дамки и не-стап што дозволува миењето на рацете да вложи помалку напори. Едноставно измијте со сапун за миење садови и исплакнете со вода.

Детални спецификации

Додатоци на производи