• Свеж
Визија Адрастија претерана цврста област килим, грозје, 6 '9'

Визија Адрастија претерана цврста област килим, грозје, 6 '9'

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Колекција на визија за килими. Килими со тон-тон. Колекцијата за килими Vision Area има софистицирани прекривки за подот во затворен простор идеално стилизирани за денешниот урбано-шик мансарда или современа семејна соба или дневна соба. Богатите цврсти бои ткаени во мек бел куп додајте димензија и текстура во проточните, апстрактни линии на боја што го исполнуваат секој килим во оваа колекција. Достапно во паметни, вкусни бои и големини за да одговара на која било просторија од вашиот дом или канцеларија. Ова е одличен додаток на вашиот дом без разлика дали е во земја или зафатен град. Боја : грозје. Големина : 6 'x 9'. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,5 во . Без поддршка, подлога за килим (продадено одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. 70% полипропилен, 30% полиестер. Стилски додаток за секоја просторија. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Детални спецификации

Додатоци на производи