• Свеж
Interness Home 52 Orbis мат црна далечинска контрола таванот вентилатор, лопати, LED прстен

Interness Home 52 Orbis мат црна далечинска контрола таванот вентилатор, лопати, LED прстен

DEN 1954.08

Од стока
Во магацинот

Современ обожавател со уникатен пресврт, Орбис за важност дома се вклопува беспрекорно во вашите модерни простории во затворен простор. Овој 52-инчен вентилатор на таванот има уникатно интегрирано светло на LED прстенот што е моќно, затемнето и блескаво. Ова брилијантно ореол на светлината не само што ќе ја осветли и осветли областа, туку и лесно ќе стане стартер за разговор во секоја просторија што ја поздравува. Орбисот има длабока мат црна завршница со 5 елегантни, реверзибилни лопати стручно дизајнирани за да го подобрат изгледот и да обезбедат совршен додаток на вашето парче. Едната страна има мат црна завршница за униформа изглед и модерна привлечност, додека другата страна има финиш од зебра дрво за богата длабочина и убав контраст. Овие лопати лесно и брзо се прилагодуваат- изборот е ваш! Ултра моќниот мотор и дизајн обезбедува прилагодливо, реверзибилно движење на воздухот што е ултра-ефикасно без разлика дали сакате да ги оладите тие летни денови или да циркулираат топол воздух во студените месеци од зимата. Вклучените далечински управувачи на моќноста, 3 брзински поставки на вентилаторот, реверзибилниот проток на воздух и светлината, како и за крајната погодност. Орбис за важност за дома, ви ги дава сите функции за квалитет што ги заслужувате додека го обезбедувате импресивниот стил на привлечност што го сакате. Современа : Модернизирајте го вашиот простор со овој современ навивач на таванот со мат црна завршница и уникатно осветлување! Имајќи распон на сечилото од 52 инчи, овој вентилатор на таванот е совршен за простории со средна до голема големина, како што се кујни, спални соби, дневни соби и многу повеќе !!. Интегрирана светлина на LED прстенот : Овој уникатно дизајниран интегриран комплет за светлина има моќ да осветли просторија, но исто така и затемнет за да се прилагоди на вашите расположенија! Орбисот обезбедува 1400 лумени и 23 вати. Температурата на бојата е 3000k и неговата затемнета 10% до 100% . Двојно-финиш реверзибилни лопати : Стилот зависи од вас! Овој вентилатор на таванот доаѓа со различна завршница на секоја страна од лопатките. Едната страна доаѓа во прекрасна мат црна завршница, додека другата страна покажува прекрасна завршница на зебра дрво. Изберете го изгледот што најдобро одговара на вашиот простор!.

Детални спецификации

Додатоци на производи