• Свеж
Трговска марка ликовна уметност Зајдисонце за заливот Јамајка - Cујорк II Канвас уметност од Дејвид Ајаш, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност Зајдисонце за заливот Јамајка - Cујорк II Канвас уметност од Дејвид Ајаш,

DEN 1887.84

Од стока
Во магацинот

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има зајдисонце на заливот Јамајка во Cујорк. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Делото е отпечатено на висококвалитетна, архивска хартија што е текстурирана, со што парчето навистина се истакнува. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Детални спецификации

Додатоци на производи