• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „фаќање вибрации“ платно уметност од Филип Саин-лауд

Трговска марка ликовна уметност „фаќање вибрации“ платно уметност од Филип Саин-лауд

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзажцил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има широк водопад што тече над наредени карпи. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Фаќање на вибрации“ платно уметност од Филип Саинте-Лоуди.

Детални спецификации

Додатоци на производи