• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Бадланд III“ платно уметност од Дејвид Мартин Кастан

Трговска марка ликовна уметност „Бадланд III“ платно уметност од Дејвид Мартин Кастан

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Дејвид Мартин Castans Ubject : Пејзаж -пестил : Тип на крајбрежје Производ : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лице кое оди преку пејзаж исполнет со мраз. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дејвид Мартин Катан „Бадлендс III“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи