• Свеж
Мишелин енергетски заштедувач цела сезона 215 55- V гума

Мишелин енергетски заштедувач цела сезона 215 55- V гума

DEN 2096.00

Од стока
Во магацинот

A/S Michelin Energy A/S (OE) е турнеја низ цела сезонска гума произведена за патнички возила. Тоа е оригиналната гума за опрема од избрани возила .. Гумата има одлична способност за зафаќање на сите временски услови, како резултат на специјалната шема на шара и соединението со висок зафат базиран на силика. Добро функционира во суви, влажни и лесни зимски услови благодарение на одличната влечење на патот. Широките широко распространети и странични жлебови ефикасно се спротивставуваат на хидропланирањето со евакуација на вода од под стапалото на гумата. Врвот на сите временски услови им овозможува на гумата безбедно да се користи во различни временски ситуации .. Моделот е една од најефикасните гуми за гориво што е моментално достапно на пазарот на гуми, бидејќи ја користи Green X Technology на Michelin за да ја задржи својата отпорност на тркалање. Соединението за гуми со силика, ја одржува гумата ладна што спречува да се создаде топлина додека гумата е во транзит. Спуштената отпорност на тркалање му овозможува на возилото да ја задржи гумата во движење со помалку користена енергија. Како резултат, потрошувачката на гориво на возилото и емисиите на СО2 се намалуваат, со што гумите се свесни за животната средина и буџетот во исто време .. Тој нуди удобно и тивко искуство во возење. Технологијата Comfort Control помага да се намалат вибрациите и бучавата на патот и шемата што се доживува во кабината на возилото со употреба на компјутерски оптимизиран дизајн и прецизно производство. Променливиот терен на дизајнот на шарите го откажува бучавата на патот, генерирана додека гумите се во движење и нудат тивок погон. Севкупната форма на гумите одржува постојан контакт со патот и внимателно ја следи површината на патот, што ги намалува вибрациите на патот што ги чувствуваат патниците. Ова го прави погонот повеќе пријатно .. Мишелин ја искористи конструкцијата Max Touch за време на производството на овој модел. Ова го зголемува контакт со патот и рамномерно ги шири движечките сили низ областа на шарите. Еднаква дистрибуција на силите на забрзување, свиоци и сопирање спречува да се формираат неправилни модели на абење на шарата, што резултира во подолг траен употребуваност и живот на гуми. Бидејќи моделот е употреблив подолг временски период, тој е поекономичен .. Внатрешната структура на Energy Saver A/S (OE) има два челични ремени засилени со спирално завиткан полиамид на обвивката на полиестерскиот кабел, што ја подобрува издржливоста, ефикасноста на горивото и нивото на удобност. Гумата ја одржува својата оптимална форма под возачкиот притисок што гарантира дека може да ги изврши своите највисоки способности. Цело време влечење. Сезона : Цела сезона. Изведба : Турнеја. Тип на автомобил : Патник. Опсег на оптоварување : SL. Производот може да варира од слика. Работникот за гуми не е вклучен.

Детални спецификации

Додатоци на производи