• Свеж
Панарацер чакалкинг SK C Knobby и Color Trad Aramid Преклопна гума, маслиново зелена кафеава боја

Панарацер чакалкинг SK C Knobby и Color Trad Aramid Преклопна гума, маслиново зелена кафеава боја

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Барате гума што е поагресивна од чакалот со мешавини? СК со чакалки може да биде само гумата што ви е потребна за повеќе хардкор патишта. Агресивните копчиња, соединението за природно гума ZSG, прекинувачот за заштита на пункција и специјалната обвивка за отпорност на низок тркалање на AX-α го прават чакалот за гума на кое било место. И безумен компатибилен до 60 psi! Гумата со високи перформанси на гумата дизајнирана да го заземе построгото возење терен со своите агресивни странични копчиња и добро се одвива низ широк спектар на нивоа на инфлација . ЗСГ (нула лизгање) Природно гума соединение обезбедува конзистентни перформанси преку широк спектар на температури и носи добро . 126 TPI Напредна дополнителна алфа обвивка се одвива добро преку широк опсег на PSI, го минимизира отпорот на тркалање, TLC (компатибилен со цевки) до 60 psi/70 PSI цевки. AX Technology користи екстремно тесен кабел кој е ткаен со супер висока густина во куќиштето за леснотија и флексибилност. Оваа зголемена густина ја подобрува отпорноста на намалувања и абразии . за чакал, нечистотија, груб и мазен тротоарот - како првите чакалки, сега со повеќе опции во боја!.

Детални спецификации

Додатоци на производи