• Свеж
Експерт градинарски фиберглас долга рачка градина мотика

Експерт градинарски фиберглас долга рачка градина мотика

DEN 528.00

Од стока
Во магацинот

Надградете ги вашите домашни алатки за градинарство со експерт градинарски фиберглас долга рачка градина. Оваа градина за градинарство има трајно заварено јаглероден челик сечило кое без напор се лизга низ нечистотија, почва, трева, прекривка и многу повеќе. Експерт градина фиберглас долга рачка градина со удобност, модел #eg21-402-001-06 заварено јаглероден челик сечило без напор се лизга низ нечистотија, прекривка и многу повеќе. Рамна глава со остар раб е идеална за олабавување, израмнување и култивирање на почвата. Одлично и за отстранување на плевелите. Рачката со засилена стаклена стакло со подолга должина спречува вирус на задниот дел и колената. Deluxe Comfort Grip обезбедува безбеден држач. Преголемата јака од хром обезбедува дополнителна јачина и издржливост. Рачката отпорна на временските услови со главата на завршницата на Хамертон нуди долготрајна употреба. Мерки 55.51 "x 5,98" x 5,9 "за ефикасно складирање во барака или гаража.

Детални спецификации

Додатоци на производи