• Свеж
Сет на листови со фланел со 4 парчиња, црвена карирана, кралица

Сет на листови со фланел со 4 парчиња, црвена карирана, кралица

DEN 879.84

Од стока
Во магацинот

Кој подобар начин да ги поминете тие постудени месеци отколку со додавање на дополнителен слој на топлина во вашиот кревет. Добијте сè што ви треба во едно купување со нашите комплети за листови со фланели. Секој сет вклучува еден рамен лист, еден вграден лист и две перници (големина на близнаци вклучува 1 перница). Овие листови се направени од американскиот памук со гордост што ја поддржуваат американската индустрија за памук и обезбедуваат висококвалитетен траен производ кој е мек и удобен. Пронајдете совршена големина и дизајн за да завршите секоја просторија во вашиот дом, ложа, кампер и многу повеќе! Лесно за спиење знаејќи ги вашите чаршафи се тестирани за штетни материи и се произведуваат одржливо во согласност со упатствата на ОЕКО-Текси. Сет на листови со 4 парчиња фланел, црвена карирана, кралица 100% во САД одгледуван памук. Направено во зелена боја од Оеко-Текс. Опремениот лист има 360 еластични за цврсто вклопување на кој било душек. Мека, пријатна и пријатна. Машинско миење за лесна нега. Издржлив и удобен. Увезени. Изберете од најразлични големини, отпечатоци и забавни дизајни. Twin Set вклучува една стандардна перница (20x32), еден рамен лист (66x96) и еден вграден лист (39x75). Комплетен сет вклучува две стандардни перници (20х32), еден рамен лист (81х96) и еден вграден лист (54х 75). Комплетот на кралицата вклучува две стандардни перници (20х 32), еден рамен лист (90х 102) и еден вграден лист (60х 80). Кинг сет вклучува две перници на Кинг (20х 40), еден рамен лист (108х102) и еден вграден лист (78х 80).

Детални спецификации

Додатоци на производи