• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Рок на“ платно уметност од Енди Вестфејс

Трговска марка ликовна уметност „Рок на“ платно уметност од Енди Вестфејс

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Енди Вестфацесјубјект : Animals Tyle : Modern & Modern и Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има панда што седи во лулка коњ во центарот на рамката. Giclee (Jee-Clay) е напреден Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Енди Вестфејс „Рок на“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи