• Свеж
Мастер цилиндер на сопирачката Дорман за специфични модели на Тојота

Мастер цилиндер на сопирачката Дорман за специфични модели на Тојота

DEN 6630.88

Од стока
Во магацинот

Овој мајстор за сопирачки цилиндер е прецизен инженер за да одговара на дизајнот, функцијата и перформансите на оригиналниот мајстор цилиндер на специфични години на возила, прави и модели. Изработено е од нови, квалитетни материјали за безбедна, трајна замена. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во задниот двор и направете ги себеси низ цела Северна Америка. Dorman M639082 Господар на сопирачки цилиндер за специфични модели на Toyota Прецизна замена - куќиштето на цилиндерот е конструирано за да одговара на материјалот за кастинг на оригиналниот дел и да обезбеди слични перформанси. Издржлив дизајн-Сите гумени компоненти се изработени од висококвалитетно соединение на EPDM за отпорност на течноста за сопирачките базирани на гликол. 100 проценти нови - направени целосно од нови материјали, не повторно воспоставени, за да се обезбеди највисок квалитет и безбедност. Строги спецификации - направени за исполнување на ригорозни меѓународни стандарди на САЕ. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница.

Детални спецификации

Додатоци на производи