• Свеж
Машкиот карат на Миабела Т.В. Дијамантски свадбен бенд со двоен ред во Стерлинг Сребрена

Машкиот карат на Миабела Т.В. Дијамантски свадбен бенд со двоен ред во Стерлинг Сребрена

DEN 4192.00

Од стока
Во магацинот

Додадете дополнителен сјај на вашата слика со овој машки свадбен бенд со двојни редови во Миабела Дијамант. Изработено во бујно сребро сребро и има 20 дијаманти со тркалезно, поставени со отвори за отвори (G-H, I2-I3) поставени хоризонтално на средината на својот опсег во двоен ред. Засилена со висока полска завршница, неговиот елегантен, едноставен дизајн проектира воздух на доверба и смиреност. Носете го овој атрактивен опсег како дел од вашиот дневен изглед или резервирајте го за посебни прилики. Направено во сребро. 1/10 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,6мм. Милграјн финиш. Свадбениот бенд за мажи со двоен ред. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи