• Свеж
Хипер тежок 12-парчен SAE Stubby комбинирачки клуч сет

Хипер тежок 12-парчен SAE Stubby комбинирачки клуч сет

DEN 367.52

Од стока
Во магацинот

Хипер тежок 12-парчиња SAE Stubby комбинирани клучеви сет прави корисен и разноврсен додаток на вашата колекција на алатки. Доаѓа при рака за автомобилска работа, поправки на домови и други работни места. Секое парче е направено со траен челик од хром ванадиум со никел хром-позлатен за додадена издржливост и јачина. Големините се гравираат, со што читањето и идентификацијата ги олеснуваат и сите парчиња го исполнуваат стандардот на безбедност и квалитет ANSI/ASME. Овој сет на алатки за клучеви доаѓа спакуван во најлонски случај на тркалање за удобно складирање и преносливост. Хипер цврсто 12-парчиња SAE Stubby комбинирани клучеви постави хром ванадиум челик. Огледало полиран. Третирана топлина. Прецизност изработена. Големини : 5/16,3/8,7/16,1/2,9/16, 5/8,11/16,3/4,13/16,7/8,15/16,1 “во. Ги исполнува стандардите ASME.

Детални спецификации

Додатоци на производи