• Свеж
Хилиард алуминиум на отворено седечки разговор сет со оган јама, црна, природна и темно сива боја

Хилиард алуминиум на отворено седечки разговор сет со оган јама, црна, природна и темно сива боја

DEN 6639.84

Од стока
Во магацинот

Уживајте во интимен разговор од Fireside со убав сет за разговор на отворено. Со едноставни, чисти линии, издржлив алуминиум со композитни акценти од дрво и удобни перничиња отпорни на вода, нашиот сет за разговор со четири седишта е направен и за обезбедување на трајност и импресивна удобност што исто така нуди дарежлив простор за седење околу пријатниот центар за оган. Одликувајќи се со неверојатни можности за хостирање и пријатна централна пожарна пит-центар со држач за резервоарот, овој сет нуди дарежлив простор за седење што ќе ви создаде долготрајни спомени под ryвезденото небо за наредните години. Алуминиумска рамка со акценти : Овој сет алуминиум, создавање лесна и стабилна рамка. Овој материјал е отпорен на 'рѓа што дополнително ќе го продолжи животот на вашиот производ. Потребните потпирачи се завршени со зачудувачки сложени акценти на дрво за прекрасен изглед на природно дрво, со или без жито. Перничиња отпорни на вода : Нашите перничиња се покриени со не-порозен материјал што го прави чистењето на секое истурање на ветре. Забележете дека овие перници се отпорни на вода и не се водоотпорни. Ве молиме, не се потопувате во вода. Пожарна табела на вода : Изработено од железо со облога отпорна на 'рѓа за издржлива градба, оваа противпожарна маса ќе трае повеќе сезони со соодветна грижа. Одликувајќи се со БТУ од 50.000, оваа оган јама обезбедува светлина и топлина наоколу во текот на тие студени вечери. Држач на танк : Оваа огнена јама доаѓа со држач за резервоарот за појавување за да го задржи вашиот пропан резервоар незабележителен. Ова е изработено од елегантно железо за да можете да го организирате ова парче, сепак, ве молам и вашиот сет секогаш ќе изгледа елегантно. Димензии : Изберете додаток што е совршена големина за вас и вашиот мебел. Секој клупски стол е 32,00 "W x 27,50" D x 24,75 "H, lovesубовта е 56,75" W x 27,50 "D x 24,75" H, огнената јама е 48,00 "W x 15,00" D x 15,00 "H, и резервоарот Носителот е 15,25 ”w x 15.25” d x 19,75 ”H.’ Е САКАТЕ колку вашиот простор може да се трансформира со едноставното додавање на овој сет за разговор со шармантен оган. Вклучува : две (2) клупски столчиња. Материјал за рамки : Алуминиум. Материјал за акцент : композит од пластика од дрво. Материјал за перница : ткаенина отпорна на вода. Состав на ткаенина : 100% полиестер. Материјал за оган јама : лесен бетон. Материјал на држачот на резервоарот : лесен бетон. Заврши рамка : Црна. Акцент заврши : Природно. Боја на перница : темно сива. Заврши од оган јама : темно сива. Заврши на држачот на резервоарот : темно сива. 50.000 БТУ. Рачно изработени детали. Потребно е собрание. Димензии на клупскиот стол : 27,50 инчи длабоко x 32,00 инчи широк x 24,75 инчи високи. Димензии на седиштето на клубот Чаир : 26,75 инчи длабоко x 26,75 инчи широк x 10,25 инчи високи. Димензии на lovesубов : 27,50 инчи длабоко x 56,75 инчи широк x 24,75 инчи високи. Димензии на седиштето на Loveseat : 26,75 инчи длабоко x 49,50 инчи широк x 10,25 инчи високи. Висина на раката : 24,75 инчи. Димензии на оган јама : 26,25 инчи длабоко x 56,00 инчи широк x 15,00 инчи високи. Димензии на држачот на резервоарот : 16,25 инчи длабоко x 16,25 инчи широк x 20,25 инчи високи.

Детални спецификации

Додатоци на производи