• Свеж
Дизајн на глава на Универзитетот во Флорида Гатор на Apple iPhone 5SE 5S Switchback Case by Coveroo

Дизајн на глава на Универзитетот во Флорида Гатор на Apple iPhone 5SE 5S Switchback Case by Coveroo

DEN 420.80

Од стока
Во магацинот

Оди Гејтерс! Покажете ја вашата поддршка за Универзитетот во Флорида со овој официјален Флорида Coveroo! Овој дизајн е официјално лиценциран уметнички дела од Универзитетот во Флорида. Дизајнот се печати со помош на процесот на High Color. Не е налепница или кожа. Секое покритие е рачно прилагодено од тимот на Coveroo во Сан Франциско, Калифорнија. Дизајн на глава на Универзитетот во Флорида Гатор на Apple i Phone 5/5 S Contuskback Case од Cover OO : Компатибилен со Apple i Phone 5/5 S. Заштитна рамка. Сјајно поликарбонат егзоскелет. Термопластична полиуретанска термопластична полиуретан (TPU). Заменлива задната плоча : Променете го вашиот телефонски случај за да одговара на секоја пригода, по дел од трошоците. Мат финиш : ви помага да го лизнете телефонот во и надвор од џебот. Отпорна на капка : Тешката надворешна рамка додава издржливост и штити од падови.

Детални спецификации

Додатоци на производи