• Свеж
Дизајн на Камо Дизајн на Универзитетот во Вашингтон за куќиште за патници во Отербо за Apple iPhone 5 5S

Дизајн на Камо Дизајн на Универзитетот во Вашингтон за куќиште за патници во Отербо за Apple iPhone 5 5S

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Оди Хусиес! Покажете ја вашата поддршка за Универзитетот во Вашингтон со ова официјално покритие! Овој дизајн е официјално лиценциран уметнички дела одобрени од Универзитетот во Вашингтон. Дизајнот се печати со помош на процесот на High Color. Не е налепница или кожа. Тоа е рачно прилагодено од тимот на Coveroo во Сан Франциско, Калифорнија. Дизајн на Универзитетот во Вашингтон Камо 1 на куќиштето на патнички серии Otterbox за Apple i Phone 5/5 S : Компатибилен со Apple i Phone 5/5 S на сите превозници. Тенок и тежок случај штити гребнатини, испакнатини и шокови. Вклучува и само-залепено заштитник на јасен екран. Coveroo Product не е поддржан со гаранција за производи Otterbox; Не контактирајте со Otterbox во врска со производот Coveroo.

Детални спецификации

Додатоци на производи