• Свеж
Енергетска стоп пред и задна подлога за сопирање на сопирачките Z и комплет за ротор K5764-26

Енергетска стоп пред и задна подлога за сопирање на сопирачките Z и комплет за ротор K5764-26

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Секоја компонента на овој комплет за сопирачки е дизајнирана да се справи со зголемената побарувачка на високи мускулни автомобили на коњи и модифицирани возила. Дали ви треба подобро да ја запрете моќта со поголема брзина? Комплетот за сопирање на сопирачката на Street Z26 Z26 е економично решение. Керамичките влошки на сопирачките во овој комплет ја зголемуваат дисипацијата на топлина за подобро сопирање. Вртежниот вртежен момент Z26 е постојано поголем од влошки на OE со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението и обезбедување на моќност на стопирање со сериозни работи без да се жртвува секојдневна дивестливост. Влошките на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Роторите се дупчат и се спуштаат што обезбедува максимално ладење. Позлата со сребрена цинк дихромат се применува на сите дупчат, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку позлата со цинк помага да се спречи 'рѓа и корозија. Со вклучен хардвер од не'рѓосувачки челик, овој комплет за ефикасно комплет има сè што ви треба за работата. Направете ги сопирачките да ги завршите десно со комплетот за сопирање на сопирање на улицата Z26 Z26. Вклучува хардвер за инсталација од не'рѓосувачки челик и лубрикант на керамичка сопирачка со висока температура. Енергетска стоп Z26 улична воинска подлога за сопирачки и комплет за ротор • Керамички влошки за сопирачките ја подобруваат дисипацијата на топлина за подобро запирање на моќноста со голема брзина • Влошките на сопирачките се разгледуваат и се залепуваат за сопирање без бучава • Дупчаните и снопчените ротори се цинк-обложени за максимална заштита од 'рѓа од' рѓа од 'рѓа • Направени за возачи на екстремни перформанси на кои им се потребни пократки постојки • Вртежниот момент на сопирачката Z26 е постојано поголем од влошки на OE • FITS : BMW 525i 2005-2004.

Детални спецификации

Додатоци на производи