• Свеж
Марта Стјуарт секојдневен сет на гаџет од 18-парчиња од не'рѓосувачки челик

Марта Стјуарт секојдневен сет на гаџет од 18-парчиња од не'рѓосувачки челик

DEN 319.52

Од стока
Во магацинот

Смешна функција и елеганција на мешавина од не'рѓосувачки челик и елеганција, совршена за секојдневно готвење и сервирање. Лесна бука дрво : природна лажица од дрво од бука и Тарнер додајте рустикален акцент на секоја кујна countertop. Секојдневно најважни работи : Курација на основните алатки и гаџети за да помогне да се подготви да се готви секој рецепт секој ден. Не впивајте прибор за дрво во вода за да избегнете сушење и пукање. Тие обезбедуваат точни мерења за да го усовршат секој рецепт и гнездо уредно кога не се користат. Упатства за нега : Безбедна машина за миење садови (лажица од не'рѓосувачки челик, легла, размахване од балон, мерни чаши и лажици). Лажицата од бука дрво и Тарнер позајмуваат природен, рустикален стил од нивната мазна зрнеста завршница. Сет на мешани материјали : Трајни не'рѓосувачки челик, буково дрво и најлон конструкција за да ги комплиментираат сите садови за мешање, прибор за готвење и софтвер за печење. Ергономска конзерва Отворана : Класичен може да се отвори со интуитивен дизајн и ергономски рачки. Инспирирана од loveубовта на Марта за разноврсност и естетика, овие парчиња ќе ви помогнат да ги научите и да ги совладате нејзините јадења за потписи и да ги претворите во омилени семејства.Сетот на алатки и гаџети од 18 парчиња Марта Стјуарт е добро куриран сет на најважни кујни за вашето секојдневно готвење. Само миење на рацете (прибор за дрво од бука, четки за копирање, не'рѓосувачки челик, и може да се отвори) не впиваат прибор за дрво во вода за да избегнат сушење и пукање. Алатки од не'рѓосувачки челик : Цврсти алатки од не'рѓосувачки челик, совршени за секојдневно готвење и сервирање. За секој домашен готвач кој сака да се пече, мерните чаши и лажиците од не'рѓосувачки челик се одлични дополнувања во кујната. Само миење на рацете (прибор за дрво од бука, четки за копирање, не'рѓосувачки челик и може да се отвори). Мерење чаши и лажици : чаши од не'рѓосувачки челик и гнездо на лажица уредно за складирање без неред. Полнен Тарнер отпорен на топлина : Нелонскиот Тарнер кој не е пријателски расположен помага во спречувањето на оштетување на површината. Се одликува со целосен асортиман на издржлив не'рѓосувачки челик, буково дрво и најлонски алатки и гаџети за опремување на секој домашен готвач со функционални и сигурни основи. Удобни рачки : Обезбедете безбеден и самоуверен зафат кога мешате, испуштате, превртувате, преклопуваат, размахване и многу повеќе. Од мешање и превртување до копирање и решетки, секоја алатка и гаџет нуди безбеден и удобен зафат за повеќе пријатно и погодно искуство за готвење. Секоја алатка и гаџет има смислено изработен дизајн за да понуди стил и перформанси за секој домашен готвач на кое било ниво. Нанесете масло безбеден од храна на дрвени прибор и рачки за одржување на квалитетот на финишот. Најлонскиот Тарнер се спротивставува на топлината и е пријателски за не-стабилни за да спречи гребење и стружење на вашиот сад за готвење. Нанесете масло безбеден од храна на дрвени прибор и рачки за да го одржите квалитетот на финишот. Класичниот можен отвор обезбедува безбеден и ергономски зафат кога е во употреба. Martha Stewart Everyday 18-Piece Stainless Steel Gadget Set What's in the Box : One stainless steel can opener, one stainless steel serving spoon, one stainless steel ladle, one stainless steel balloon whisk, one stainless steel long grater, four stainless steel measuring cups, Четири лажици од не'рѓосувачки челик, една лажица од дрво од бука од 12-инчи, една 12-инчна бука дрво Тарнер, еден најлон Тарнер и две четки за копирање со рачки од дрво.

Детални спецификации

Додатоци на производи