• Свеж
Parvez Taj House ipanema бело дрво wallид уметност, 15 45

Parvez Taj House ipanema бело дрво wallид уметност, 15 45

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Оваа куќа ipanema White Wood Wallид уметност е ликовна уметност УВ мастило печатење на бело дрво од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. Ликовна уметност УВ мастило печатење на бело дрво од Парвез Таџ. Парчињата од дрво се избрани со фини занаетчии за печатење. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Детални спецификации

Додатоци на производи