• Свеж
Reebok Girls Fleece Hoodie and Jogger Sweatpants, 2-парчиња сет, големини 4-18

Reebok Girls Fleece Hoodie and Jogger Sweatpants, 2-парчиња сет, големини 4-18

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Комбинирајте удобност со стилот во оваа девојка Худи и џогер поставени од Рибок. Направено од пријатно руно што е одлично за време на игра. Капачето за пулвер нуди малку истегнување на тоа, така што ќе биде лесно да се облече и да се соблече, правејќи го ова да се оди на облека што сте ја барале. Долгите прошетки на паркот во студените денови не се проблем со овој сет затоа што худи со долги ракави со манжетни со ребрести го одржуваат топол воздух и студениот воздух надвор. Одликувајќи се со функционален џеб од кенгур што ќе ги задржи нејзините мали раце топли. Во џогерите има и две странични џебови и манжетна со ребрести глуждови што се дуплираат како начин да се задржи топол воздух и овозможува мало истегнување што ќе расте со неа и ќе направи подолга употреба. Со целосна еластична лента за половината што е лесно да се повлече и да остане прилепена на половината, џогерите се идеални за еден ден на игра. Направено од меко руно (памук 60% / полиестер 40%). Функционални џебови - кенгур џеб на качулка и странични џебови на џогери кои ги одржуваат малите раце топли. Целосната еластична лента за половината на џогерите го олеснува ставањето и останува на целиот ден. Одлично за мешање и совпаѓање со нејзината омилена облека. Сет од 2 парчиња - само фрлете неколку патики и подготвени за еден ден надвор. 60% памук, 40% полиестер. Измијте со слични бои, веднаш извадете, не бели, машинско миење ладно, ладно железо колку што е потребно, не декорацијата на железо, сува суво ниско.

Детални спецификации

Додатоци на производи