• Свеж
Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато Хало солза на распрскувачки прстен за ангажман

Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато Хало солза на распрскувачки прстен за ангажман

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Прославете ја својата loveубов кога ќе и подарите на овој трендсетинг мијабела дијамантски прстен за ангажман на кластери. Изработено во блескаво бело злато, овој прстен има 46 дијаманти со тркалезна, измет и путер (G-H, I2-I3), формирајќи кластер на форма на солза и ореол дизајн. Засилен со високо-полски финиш, овој прстен за ангажман на дијаманти прави вреден додаток на секоја колекција накит и е прекрасен подарок за вашата сакана. Направено во 10kt бело злато. 1/2 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Прстен за ангажман на хало -кластер. Ширина на опсегот : 1,3мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Детални спецификации

Додатоци на производи