• Свеж
Пенингтон крајно плус трева семе и ѓубриво од сонце и мешавина од сенка, кесичка за фунти за пловидба на плочата за метри.

Пенингтон крајно плус трева семе и ѓубриво од сонце и мешавина од сенка, кесичка за фунти за пловидба на плочата

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Пенингтон, Семето и ѓубривото од трева од Sun & Shade трева и ѓубриво е претходно мешано со семе од трева од врвно одделение и ѓубриво што го олеснува растењето убава, густа трева. Содржи ѓубриво што го одржува азот стабилен во почвата, осигурувајќи дека е достапен за растенијата веднаш и до 8 недели по садењето. Ексклузивната технологија за обложување на Пенингтон го штити семето од смртоносна габа што му дава подобра шанса да расте. Специјално формулирано е толерантен за суша дизајниран за вашата област на земјата. Точно претходно мешано семе од трева плус ѓубриво. Ertубриво достапно на растенијата веднаш и до 8 недели по садењето. Расте добро на полно сонце до умерена сенка. 1 LB торба покрива до 250 квадратни метри.

Детални спецификации

Додатоци на производи