• Свеж
Современи моменти од Гербер Бебе девојче извезено Поинтел Ромпер, големини 0 3М-24м

Современи моменти од Гербер Бебе девојче извезено Поинтел Ромпер, големини 0 3М-24м

DEN 288.00

Од стока
Во магацинот

Овој Pointelle Plit Romper од современите моменти од Гербер беше дизајниран со одлики што го олеснуваат играњето на сонцето лесно и забавно. Слатка и без ракави со малку лакови на лентите и трепет на половината, направена во мек, лесен плетен, што е нежно на нејзината кожа. Независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Материјал : 50% вискоза/30% полиестер/20% најлон. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Деколте : квадратен врат. Затворање : стајлинг за влечење; Затворање на дното. Ракави : без ракави; плетете ленти со акценти на лак. Џебови никој. Карактеристики : убава, мека плетена ткаенина од џемпер што е нежна на кожата на вашето малечко; Рафли половината; Везен дизајн. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #SH020 165998 TESTEX. Бебе девојче везеше Поинтел Ромпер од модерните моменти од Гербер.

Детални спецификации

Додатоци на производи