• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Родео графит“ платно уметност од Питер Потер

Трговска марка ликовна уметност „Родео графит“ платно уметност од Питер Потер

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Питер Потерсјубјект : People Style : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има човек на задниот дел на бикот во родео. Истакнати бои : бел, сив, црн Питер Потер е роден во Германија и започна да слика на 9 -годишна возраст. Тој го открил својот интерес за графички уметнички дела, особено американска уметност, додека студирал 4 години на колеџ за уметност и дизајн. Работел во неколку рекламни агенции и многу години патувал низ Северна Америка, земајќи дома илјадници впечатоци инспирирајќи го за неговите уметнички дела. Неговите техники биле под влијание на сликари како Винсент Ван Гог, Салвадор Дали и Едвард Хопер, а исто така и од фотографиите и постерите на списанието „Национално географ“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Човек на задниот дел од бик во родео.

Детални спецификации

Додатоци на производи