• Свеж
Крафт Мек Н сирење макарони и сирење вечера со патрола на никелодеон шепа Подготвена трка за спасување тестенини, КТ пакет, 5. Оз кутии

Крафт Мек Н сирење макарони и сирење вечера со патрола на никелодеон шепа Подготвена трка за спасување тестенини,

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Помогнете си на чинија со удобност. Вечера на Kraft Mac & Cheese во Paw Patrol Ready Race Rescue Shapes е симпатичен начин да уживате во гушавост и ситно мак и сирење со вашите деца. Нашиот пакет со тестенини и сирење содржи пет кутии мак и сирење во форми на патрола на шепа за да можете да уживате во повеќе вечери. Крафт Мек и Сирење вечера во Патрол Патрол Подготвени форми за спасување во трката комбинира неодолив вкус со симпатичните ликови од патролата на шепата на Никелодеон. Содржи 250 калории по порција без вештачки вкусови, конзерванси или бои. Kraft Mac & Cheese ја инспирира позитивната моќ на удобност. Пет 5,5 мл кутии на Крафт Мек и Сирење вечера Никелодеон Патрол Патрола Подготвена трка за спасување. Како што времето се лади, загревајте се со утешен сад со мак и сирење. Kraft Mac & Cheese не содржи вештачки вкусови, конзерванси или бои. Кутијата содржи мешавина од тестенини во форма на шепа и сос од сирење. Една кутија прави околу 2 порции. Миксот сос од сирење е индивидуално запечатена. Крафт Никелодеон Патрол Патрол Мек и Сирење Вечера е удобна бокс -вечера. Помогнете си на утешен вкус што го сакате. Пакетот за вредности содржи пет кутии мак и сирење, секоја 5,5 мл. Snap & EBT квалификувана храна.

Детални спецификации

Додатоци на производи