• Свеж
Power Stop KC044- Z Steet Warrior Performance Комплет за сопирачки w дебеломер -

Power Stop KC044- Z Steet Warrior Performance Комплет за сопирачки w дебеломер -

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Power Stop Z26 Extreme Street Performance Комплет за сопирачки со дебеломер се дизајнирани за вашите мускулни автомобили. Направено е за возачи на улици со високи перформанси кои бараат пократки постојки под најпребирливите услови. Вртежниот вртежен момент Z26 е постојано поголем од влошки на OE со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението и обезбедување на моќност на стопирање со сериозни работи без да се жртвува секојдневна дивестливост. Тие се без прашина, без нос и ви даваат зголемена моќ за сопирање без да ја жртвувате секојдневната drivability. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ги задржува температурите на вашите сопирачки за време на екстремните услови на работа. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Позлата со сребрена цинк дихромат се применува на сите дупчат и склопени, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и да помогнат да се спречи 'рѓа и корозија. Калинерите на сопирачките се обложени со лесен за чистење во прав, помагаат да се одолее на 'рѓата и корозијата и го продолжува животот на дебеломер. Перформансите црвено е убав допир и навистина се истакнува зад вашите тркала! Ако ви треба брзо решение за бучава и прашина, тогаш ви треба комплетот за сопирање на сопирање на улицата Z26 Step Step Stop со дебеломер! Инженерски за да се справи со зголемената побарувачка на автомобили со високи коњски сили и модифицирани возила. Сопствените керамички материјали со јаглеродни влакна ја подобруваат дисипацијата на топлина наспроти типична подлога за керамичка сопирачка за подобро запирање на моќност со голема брзина. Ниското сопирање прашина се потврдува преку тестовите на 3-та партија во Лос Анџелес, што покажува во просек 30% помалку прашина наспроти ОЕ. Дупчани и залепени ротори на перформанси за максимално ладење. Дупчани и залепени ротори на перформанси за максимално ладење . завртка за надградба на сопирачките на акции, не се потребни измени.

Детални спецификации

Додатоци на производи