• Свеж
Брегот Р сечило помагаат за преклопување нож за спасување

Брегот Р сечило помагаат за преклопување нож за спасување

DEN 479.52

Од стока
Во магацинот

Одговорете на повикот во итни случаи. Наменети да ги зголемат шансите за опстанок во моментот кога ќе забележите, ножот за спасување RX395 додава секач за безбедност и стакло на стакло на неговото скоро 4-инчен долг сечило за да направи три алатки за бегство од еден. Танто-стилот, делумно засиленото сечило се отвора со итност со употреба на пролетна помош за брза акција и е обезбеден од системот на максимално бранување на крајбрежјето-што го одржува сечилото заклучено отворено или затворено за совршена доверба во моментот. Модењето на дијамантската плоча на најлонската рачка исполнета со фиберглас обезбедува постојан зафат, а челичниот џебно клип го прави лесно носењето на вашето лице или во возило. Сечилото на RX395 е завршено со антикорозија црна оксид обвивка за издржливост во текот на долгиот превоз. Краен COS20921 RX395 Сечило помагаат за преклопување на ножот за спасување.

Детални спецификации

Додатоци на производи