• Свеж
Пастен артишок срца, Оз

Пастен артишок срца, Оз

DEN 47.68

Од стока
Во магацинот

Додадете здрава и ароматична состојка на вашите оброци со срца на Пастен артишок. Користете ја оваа уникатна ставка на пица, во натопување со спанаќ, сочини во маслиново масло или на најразлични други начини. Овие сецкани артишок срца имаат благ вкус со навестувања на малку лимон вкус и текстура слична на модар патлиџан. Оваа конзервирана ставка е преполна со хранливи материи како што се витамин А, калциум, железо и витамин Ц, што го прави здрав додаток како странична ставка или во комбинација со други главни состојки. Овие срца исто така можат да бидат залепени и пржени за вкусен мезе, или десно од конзервата како врвот за салата. Оваа ставка доаѓа во конзерва од 14 мл, е без глутен, нема маснотии или холестерол и има само 45 калории по порција. Пастен увезен артишок срца : традиција на квалитет од 1874 година. Конзервираните срца на артишок се малку маснотии.

Детални спецификации

Додатоци на производи